Om os

Hvem er vi?

Studstrup Borgerforening er lokalområdets fælles forening, som er opstået efter sammenlæggelse af Studstrup Strand Grundejerforening, Studstrup ny Grundejerforening og børnenes Blæksprutten.

Borgerforeningen står for en række lokale aktiviteter og går samtidig ind i spørgsmål af interesse for lokalområdet.

Vi er desuden tilsluttet Løgten-Skødstrup Fællesråd, som arbejder for lokalområdet og har et aktivt samarbejde med Århus Kommune.

Se bestyrelsen og grupperne herunder.

Bestyrelsen

Hanne Skovgaard Jensen, formand
Vibeengen 7
Tlf. 51 51 41 71
E-mail: hanneskovgaard2310@nullgmail.com

Louise Thomasen, kasserer
Præstekravevej 23
Tlf. 86 99 00 13 + 27 91 72 50
E-mail: louise@nullcothomasen.dk

Kristian Helkjær Lassen, medlem/webredaktør
Ønsbækvej 12
Tlf. 40 31 81 57
E-mail: kristian.helkjaer.lassen@nullgmail.com

Kim Gibhart Christensen, medlem
Præstekravevej 30A
Tlf. 28 96 06 27
E-mail: kimkax@nullgmail.com

Inger-Marie Tryde Martensen, medlem
Studstrupvej 13 F
Tlf.: 22 59 75 59
E-mail: rie.tryde.martensen@nullgmail.com

Anders Krabbe, suppleant
Præstekravevej 48
Tlf. 29 72 73 02
E-mail: anderskrabbe@nullhotmail.com

Ane Dybdahl, suppleant
Lomvievej 11A
Tlf. 22 15 03 27
E-mail: anedybdahl@nullgmail.com

Miljøgruppen

Jasper Eriksen
Ønsbækvej 19
Tlf. 50 42 10 65
E-mail: je@nullamcentret.dk

Claus Bischoff
Sølvmågevej 58
Tlf. 72 20 17 77
E-mail: claus.bischoff@nullgmail.com

Trafikudvalget

Poul Bechager, kollektiv trafik
Vibeengen 4
Tlf. 20 22 74 50
E-mail: poul@nullstudstrup.dk

Koordinator for sommerweekenden

Thomas Røjkjær,
Ønsbækvej 10
Tlf. 40 80 25 40
E-mail: thomas.frandsen.roejkjaer@nullgmail.com

 

Skødstrup Fællesråd

Steen Hermansen, formand
Tlf: 86 99 07 55 / 40 56 87 48
E-mail: she@nulldanskeadvokater.dk

Jette Westphal, næstformand, ansvarlig for byudvikling
Tlf. 22 13 26 69
E-mail: jette.westphal@nullmail.dk

Jens Garsteen, vores “udsendte medarbejder”, der følger med i og orienterer os lidt om Fællesrådets arbejde via sin post i bestyrelsen for “Rosenbakken”
Digesvalevej 7
Tlf. 29 43 56 67
E-mail: rjgarsteen@nullgmail.com

DONG/Studstrupværket

Steinunn Skuladottir, miljøkoordinator (og vores kontaktperson)
Tlf. 99 55 77 03
E-mail: stsku@nulldongenergy.dk